هیئت امیرالمومنین علیه السلام
مناظره با اهل سنت
با سلام خدمت شما دوستان.در این مقاله نقش زنان را در حکومت واحد حضرت مهدی بیان میکند و نشان میدهد که زنان نقش مهمی در حکومت حضرت مهدی ارواحنا فداه دارند بطریکه که 50 نفر از آنها از 313 نفری هستند که در همگام ظهور یار و یاور حضرت مهدی ارواحنا فداه هستند.پیشنهاد میکنم که حتما این مقاله رو بخونید.بقیه مطالب در ادامه...
امروز بانوان نیز بسان بسیاری از مردمان به یک تحول جهانی وحکومت موعود نیازمند هستند حکومتی که راههای مبارزه با ابر قدرت را نشان می‌دهد براستی چه کسی می‌تواند این راه‌ها را نشان دهد؟ چه کسانی با وی همکاری داشته اند وخواهند داشت؟ زنان در زمان او چه نقشی دارند؟ و راز ورمز موفقیت وی در چیست؟ او کسی نیست چز مهدی موعود که همه چشم انتظار ظهورش می باشند و اما زنان در زمان غیبت صغری چه کردند؟ و در زمان ظهورش چه خواهند کرد؟
در دوران غیبت صغری از مادر امام حسن عسکری به عنوان یک زن پناه جو نام برده شده و وی را پناه شیعه معرفی کرده اند چنانکه دختر امام جواد(ع) حکیمه گفته است بسیاری از کارها حتی پس از رحلت امام حسن عسکری(ع) توسط مادر ایشان انجام شده است.
و دختر امام جواد (ع)حکیمه در بازگویی اعتقاداتش از امامان یکایک را می‌شمرد و سپس حجه بن الحسن بن علی را نام می‌برد و می‌گوید او در پس پرده غیب است و شیعه به مادر امام حسن عسکری پناه می‌بردند و از وی پیروی می‌کردند.
و اما زنان در زمان ظهور حضرتش چه کسانی هستند؟ از کجا می‌آیند و چه وظیفه‌ای بر عهده خواهند داشت؟
در پاسخ به چنین سوالی می‌توان اشاره به چهار گروه از این زنان نمود که به طور مختصر به آنها اشاره می‌کنم.
اولین گروه از زنانى که به محضر امام زمان مى‏شتابند آنهایند که در آن ایّام مى‏زیسته‏اند و همانند دیگر یاران امام (علیه‏السلام) به هنگام ظهور در حرم امن الهى به‏خدمت امام (علیه‏السلام) مى‏رسند
گروه دوم چهارصد بانوى برگزیده هستند که خداوند براى حکومت جهانى حضرت ولى‏عصر (علیه‏السلام) در آسمان ذخیره کرده است و با ظهور آن حضرت به همراه حضرت عیسى (علیه‏السلام) به زمین مى‏آیند.
سومین گروه از یاوران امام زمان(عج)، زنانى هستند که خداوند به برکت ظهور امام زمان آنها را زنده خواهد کرد و بار دیگر به دنیا رجعت خواهند نمود. این گروه دو دسته‏اند: برخى با نام و نشان از زنده شدنشان خبر داده شده و برخى دیگر فقط از آمدنشان سخن به‏میان آمده است.
در منابع معتبر اسلامى نام سیزده زن یاد مى‏شود که به هنگام ظهور قائم آل محمد، صلّى‏اللَّه‏علیه‏وآله، زنده خواهند شد و در لشکر امام زمان به مداواى مجروحان جنگى و سرپرستى بیماران خواهند پرداخت.
امام صادق(ع) فرمود: همراه قائم [آل محمد، صلّى‏اللَّه‏علیه‏وآله] سیزده زن خواهند بود.؟ که به مداواى مجروحان پرداخته، سرپرستى بیماران را به‏عهده خواهند گرفت. آن زنان : قنواء دختر رشید هجرى، ام ایمن، حبابه والبیه، سمیه [مادر عمار یاسر]، زبیده‏ام خالد احمسیّه، ام سعید حنفیه، صیانه ماشطه، ام خالد جهنّیه می باشند
که مختصرا در مورد بعضی از این زنان توضیحی ارائه می‌دهم:
«صیانه ماشطه»: او یکى از همان سیزده بانویى است که در دولت حضرت مهدى ( علیه‏السلام) زنده شده، به دنیا بازمى‏گردد. وى همسر «حزقیل»، پسر عموى فرعون، و شغلش آرایشگرى دختر فرعون بود. او همانند شوهرش به پیامبر زمان خود، حضرت موسى، ایمان آورده بود امّا همچنان ایمان خود را پنهان مى‏کرد.
نوشته‏اند: روزى وى مشغول آرایش دختر فرعون بود که شانه از دستش افتاد و بى‏اختیار نام خدا را بر زبان جارى ساخت. دختر فرعون گفت: آیا نام پدر مرا بر زبان آوردى؟ گفت: نه، بلکه نام کسى را بر زبان آوردم که پدر تو را آفریده است. دختر فرعون ماجرا را نزد پدر بازگو کرد و فرعون صیانه را احضار کرد و گفت: مگر به خدایىِ من اعتراف ندارى؟ گفت: هرگز! من از خداى حقیقى دست نمى‏کشم و تو را پرستش نمى‏کنم. فرعون دستور داد تا تنور مسى برافروزند و همه بچه‏هاى آن زن را در حضورش در آتش افکنند. چون نوبت به طفل شیرخوارش رسید صیانه مى‏خواست به ظاهر از دین برائت جوید که کودک شیرخوارش به زبان آمد و گفت: مادر صبر کن که تو بر حق هستى! فرعونیان آن زن و بچه شیرخوارش را در آتش افکنده، سوزاندند و خداوند دراثر صبر و تحمل آن زن در راه دین، او را در دولت امام مهدى زنده مى‏گرداند تا هم به آن حضرت خدمت کند وهم انتقام خود را از فرعونیان بگیرد.
مادر عمار یاسر: او و شوهرش یاسر در دام ابوجهل گرفتار آمدند و او نخست آنها را اجبار کرد که پیامبر خدا را دشنام دهند، امّا آنها حاضر به چنین ‏کارى نشدند. او نیز زره آهنى به سمیه و یاسر پوشانید و آنها را در آفتاب سوزان نگه داشت. پیامبر که گاه از کنارشان عبور مى‏کرد، آنها را به صبر و مقاومت سفارش مى‏نمود و مى‏فرمود:
اى خاندان یاسر، صبر پیشه سازید که وعده گاه شما بهشت است.
«نسیبه» دختر کعب مازنیه: او معروف به «ام‏عماره» و از زنان فداکار صدر اسلام است که در برخى از جنگهاى پیامبر اسلام، صلّى‏اللَّه‏علیه‏وآله، شرکت جسته و مجروحان جنگى را مداوا کرده است. او در جنگ احد بهترین نقش را ایفا کرد. با دیدن صحنه فرار مسلمانان و تنها گذاشتن پیامبر به دفاع از جان شریف پیامبر پرداخت و در این راه بدنش زخمهاى فراوان برداشت.
پیامبر عزیز این فداکارى را ستود و به فرزندش عماره چنین فرمود:
امروز مقام مادر تو از مردان جنگى والاتر است.
«ام ایمن»: از زنان پرهیزکار و خدمتکار حضرت رسول، صلّى‏اللَّه‏علیه‏وآله، است. پیامبر به ‏او مادر خطاب مى‏کرد و مى‏فرمود: این زن، باقى‏مانده‏اى از خاندان من است.
وى همواره در کنار زنان مجاهد، در جبهه جنگ به مداواى مجروحان مى‏پرداخت.
ام ایمن از شیفتگان خاندان امامت بود که در ماجراى فدک، حضرت زهرا، علیهاالسلام، او را به‏عنوان شاهد معرفى کرد. وى پنج یا شش ماه پس از پیامبر از دنیا رفت.
«ام خالد»: که به ام خالد مقطوعة الید (دست بریده) باشد که یوسف‏بن عمر، پس از به‏شهادت رساندن زیدبن على بن الحسین در کوفه، دست او را به جرم شیعه بودن قطع کرد.
«زبیده»: زن هارون الرشید بود و یکى از هواداران و پیروان اهل بیت است. هنگامى که هارون دانست از شیعیان است قسم خورد که طلاقش دهد. زبیده کارهاى خدماتى بسیارى داشت که یکى آبرسانى به عرفات است.
«حبّابه والبیّه»: از زنان والامقامى است که دوره زندگى هشت امام معصوم را درک کرد و پیوسته مورد لطف و عنایت ایشان قرار داشت. در یک یا دو نوبت به‏وسیله امام زین‏العابدین و امام رضا (علیهماالسلام) جوانى‏اش به او بازگردانده شد. اولین ملاقات وى با امیر مؤمنان، علیه‏السلام، بود که از آن حضرت دلیلى بر امامت درخواست کرد. حضرت در حضور وى سنگى را برداشت و بر آن مهر خود را نقش کرد و اثر آن مهر در سنگ جاى گرفت و به او فرمود: پس از من هر که توانست در این سنگ چنین اثرى بر جاى بگذارد او امام است.
از این رو حبابه پس از شهادت هر امامى نزد امام بعدى مى‏رفت و آنان مهر خود را بر همان سنگ مى‏زدند و اثر آن نقش مى‏بست. نوبت که به امام رضا (علیه‏السلام) رسید حضرت نیز چنین کرد. حبابه نه ماه پس از رحلت امام رضا، علیه‏السلام، زنده بود و پس از آن بدرود حیات گفت.
«قنواء»: دختر رشید هجرى، یکى از شیعیان و پیروان على، علیه‏السلام، و خود از یاران باوفاى حضرت امام جعفر صادق، علیه‏السلام، است. وى دختر بزرگمردى است که در راه محبت و دوستى امیر مؤمنان به‏طرز دلخراشى به‏شهادت رسید.
و اما چهارمین گروه از زنان که در زمان ظهورش زنده می‌شوند، پرهیزکاران هستندکه پیش از ظهور حضرت بقیةاللَّه، علیه‏السلام، رحلت کرده‏اند. به ایشان گفته مى‏شود: امام تو ظاهر گشته است، اگر مایلى مى‏توانى حضور داشته باشى. آنان نیز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.
شما ای زن مسلمان ومومن برای آنکه بتوانی در خدمت آن حضرت باشی هر روز صبح دعای عهد را بخوانید تا از یاوران امام زمان(عج) باشید
چنانکه امام صادق(ع) می فرماید: «هرکس که دوست دارد از یاران قائم، علیه‏السلام، باشد باید در انتظار به‏سر برد و خود را به ورع و محاسن اخلاق بیاراید، و اگر در همان حال بمیرد براى او اجرى همانند کسى است که آن حضرت را درک کرده باشد».
نوع مطلب : مقالات، امام زمان شناسی، 
برچسب ها : امام زمان،
لینک های مرتبط :
دارالمجانین بروزترین پایگاه دانلود مداحی


درباره وبلاگ

عبادت بی ولایت حقه بازیست
اساس مسجدش بتخانه سازیست
چرا سنی نمیخواهد بداند
وضوی بی ولایت آب بازیست
یا علی
مدیر وبلاگ : مجنون علی
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
کدام مذهب ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Google PageRank Checker
فال حافظ
یا حیدر


http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG
ابزاروبلاگ

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic