هیئت امیرالمومنین علیه السلام
مناظره با اهل سنت
سه شنبه 30 آذر 1389 :: نویسنده : مجنون علی
با سلام. خیلی از وقتا شده که ما قرآنو میبینیمو توجهی بهش نمیکنیم . در صورتی که همین قرآنی که بین ماست هزاران نکات الهی در میان خودش داره.  تو این پست براتون گوشه ای از  نکات قرآنی رو میذارم تا استفاده کنید.     ما رو از دعای خیرتون بی نصیب نذارید.            یا علیادامه مطلب ......
3نکته درباره قرآن

1 . این نکته راشنیده‏اید که «هر کس در دوران جوانی قرآن را قرائت کند در حالی که به آن ایمان دارد، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می‏شود» . فکر آن که قرآن در رگ‏های انسان بگردد و در سینه او بطپد، آدمی را به وجد می‏آورد . جالب آن جاست که این خصوصیت، فقط در مورد جوانان آمده است و این فرمایشی از امام صادق (ع) است .

2 . این نکته را هم بشنوید که قرآن به دو صورت نازل شده است; یک بار در بیست و سوم ماه مبارک رمضان، از لوح محفوظ خداوند به سوی کعبه انزال یافت و یک بار دیگر به صورت تدریجی و طی بیست و سه سال، از خداوند به جبرئیل و از جبرئیل به پیامبر اکرم (ص) تنزیل پیدا کرد . نکته جالب آن که چون کلمه انزال برای فرود آمدن دفعی و کلمه تنزیل برای نزول تدریجی استفاده می‏شود، در سوره قدر، مصدر انزال مشاهده می‏شود .

3 . آیا می‏دانید امید بخش‏ترین آیه قرآن کدام است؟ این مطلب را امام علی (ع) به نقل از رسول خدا (ص) بیان فرماید:
«امید بخش‏ترین آیه قرآن، آیه 114 سوره هود است‏» .

اگر به امید نیاز دارید، به سراغ قرآن بروید و این آیه را با اشتیاق جست و جو کنید
.

10نکته در خصوص سلامتی در قرآن

1 . بخورید و بیاشامید ; اما به اندازه کافی و لازم ; زیرا پرخوری و زیاده روی، سلامت‏شما را به خطر می‏اندازد;
(اعراف/31) .

2 . همه دردها و ناراحتی‏های خود را می‏توانید با قرآن ریشه کن سازید; قرآن بخوانید و به آن عمل کنید و با روح قرآن مرتبط و همنوا گردید تا همه سیستم‏های روح و جسم شما در تعادل مطلوب خود قرار گیرند;
(یونس/57 و اسراء/82) .

3 . در فرهنگ قرآنی، این خداوند است که بیماری‏ها را شفا می‏دهد و دیگران، وسیله و واسطه‏اند ;
(شعرا/80) .

4 . اصل اول در سلامتی و صحت غذاها به فرموده قرآن، آن است که حلال و پاکیزه باشند .

این گونه غذا، می‏تواند مقدمات سلامتی را در بدن انسان فراهم نماید; اما این که یک ماده خوراکی واحد با ترکیبات غذایی ثابت و مشخص، در اثر حلال یا حرام بودن، دارای آثار متفاوتی بر سلامت انسان گردد، بحث علمی بسیار عمیقی می‏طلبد; حلال یعنی چیزی که ممنوعیت‏شرعی ندارد و طیب یعنی چیزی که موافق طبع سالم انسانی باشد .
(نحل/114 و بقره 168) .

5 . بهترین نحوه تغذیه برای سلامت انسان که مورد سفارش قرآن کریم است، خوردن صبحانه و شام است ; یعنی غذای روزانه در دو وعده اصلی در اول روز و آخر روز صرف گردد . این شیوه غذا خوردن بهشتیان است
سوره مریم، آیه 62 .

6 . به فرمان قرآن، مؤمنان شایسته‏ترین افراد در استفاده از نعمت‏های الهی - مانند غذاهای پاکیزه - می‏باشند . خداوند می‏فرماید: چه کسی این غذاهای پاکیزه را بر شما حرام کرده است؟ این‏ها زیبایی‏های زندگی دنیاست که خداوند برای بهترین بندگانش خلق نموده است . پس از نعمت‏های خداوند استفاده کنید;
(اعراف/32 و مائده/87 و 88) .

به قول امام علی (ع)، خداوند همان قدر از حرام شمردن آن چه حلال نموده است، ناراحت می‏شود که حرام او را نادیده بگیرید و مانند یک امر حلال انجام دهید .

7 . جالب است‏بدانید که خداوند مستقیما در قرآن به خوردن گوشت و ماهی و میوه اشاره می‏کند و آنها را از نعمت‏های زندگی بخش الهی برمی‏شمارد و از ما می‏خواهد که از آنها بخوریم که
به ترتیب در سوره مائده آیه 1 و 96، سوره نحل، آیه 14 و سوره مؤمنون آیه 19 آمده است .

8 . مسئله خوراک در قرآن، آن قدر مهم است که در یک آیه مستقیما فرمان داده شده است که انسان با دقت و تامل در غذایی که می‏خورد، بنگرد; ; یعنی این که یک انسان قرآنی، باید در نحوه تغذیه خود، نهایت دقت را داشته باشد .
(عبس/24)

9 . خداوند در قرآن کریم خواب را یکی از عوامل سلامت و آرامش روح انسان برمی‏شمارد و آن را نعمتی قابل ستایش و آیه‏ای از آیات اعجازآمیز الهی معرفی می‏کند;
(روم/23 و فرقان/47) .

10 . آیا می‏دانید در فرهنگ قرآنی، سخت‏ترین و ناگوارترین بیماری‏ها چیست؟ قرآن مستقیما به این بیماری اشاره نموده، آن را نام می‏برد . این بیماری، مرض قلب یا بیماری دل نام دارد; چون وقتی روح و دل فردی به این بیماری گرفتار شد، از شنیدن و دیدن و درک حقایق عاجز می‏شود و این بدترین وضعی است که یک انسان پیدا می‏کند;
(اعراف/179 و توبه/125) .

12نکته درباره قصه‏های قرآنی

1 . بنا به تحقیق، 208 قطعه داستانی در قرآنی مجید آمده است که برخی ادامه برخی دیگر می‏باشند و بعضی از آنها نیز کامل و مستقل می‏باشند .

2 . 63 سوره از 114 سوره قرآن کریم، حاوی قصه و حکایتی است و این یعنی آن که بیش از نیمی از سوره‏های قرآن، با هنر قصه‏پردازی به انتقال پیام خود پرداخته‏اند .

3 . بیشترین قصه‏های قرآنی ابتدا در سوره اعراف و پس از آن بقره می‏باشند و سوره آل عمران در رتبه سوم قرار دارد
.
4 . بیشترین داستان‏های قرآنی درباره حضرت موسی و قوم بنی اسرائیل و فرعونیان است . پس از آن، بالاترین آمار متعلق به داستان‏های حضرت ابراهیم (ع) و داستان‏های حضرت عیسی (ع) و مادرش حضرت مریم (ع) است .

5 . هیچ یک از داستان‏های قرآنی براساس خیال‏پردازی یا شخصیت‏های فرضی نیست و همه قصه‏های قرآن واقعیت داشته‏اند و در واقع، روایتی الهی از یک رویداد حقیقی می‏باشند .

6 . گروهی از داستان‏های قرآن با استفهام تقدیری آغاز می‏شوند . این نوع استفهام، یکی از صنایع ادبی در فن داستان نویسی است که مخاطب را تشویق می‏کند تا قصه را پی‏گیری نماید; (طه/9 و ص/20) . در این روش معمولا داستان با این مقدمه آغاز می‏شود: «آیا این خبر را شنیده‏اید که ...» .

7 . گروهی از داستان‏های قرآنی با روش نوین (چکیده نویسی) آغاز می‏شود; یعنی قبل از شروع متن اصلی داستان، در جملات کوتاهی چکیده و هدف اصلی داستان می‏آید و سپس از ایجاد آمادگی ذهنی، به اصل مطلب پرداخته می‏شود . به عنوان نمونه، به آیات 10 تا 20 سوره اعراف داستان آفرینش مراجعه نمایید .

8 . گاهی از همین روش به صورت معکوس استفاده شده است ; یعنی ابتدا داستان اصلی آورده شده، سپس به بیان خلاصه و چکیده آن پرداخته شده است تا در جمع بندی به خواننده کمک نماید; (آل عمران/59) .

9 . شیوه قرآن در بیان قصه‏های عاشقانه بسیار لطیف و عبرت‏انگیز است . در قرآن کریم سعی شده است تا با مسائل عشقی به صورت سمبلیک و اشاره‏وار برخورد شود و از ارائه جزئیات یا به زبان آوردن صریح و زننده، خودداری شود . با خواندن داستان یوسف و زلیخا، این نکته را در خواهید یافت .

10 . یک نکته جالب در داستان‏های قرآنی، شکسته شدن حصار زمان است . گاهی حتی یک داستان در دل داستان دیگر آورده می‏شود; در حالی که در زمان‏های مختلف رخ داده‏اند . این خصوصیت قرآن، باعث می‏شود تا انسان با دقت و موشکافی، سعی در چیدن صحیح قطعات مختلف این داستان‏ها نماید و تمرکز بیشتری پیداکند .

11 . نکته زیبای دیگر آن که در قصه‏های قرآنی، جایگاه خاص زنان و نقش تعیین کننده و محوری آنان در اغلب داستان‏های قرآنی است; (تحریم 10 و 11) . زنان در داستان‏های قرآنی، به وضوح معرفی می‏شوند و شخصیتی مستقل دارند .

12 . قرآن در جاهایی که می‏خواهد الگویی عمومی ارائه کند و یا اندرزی فراگیر در داستان‏های خود مطرح کند، از کلمات عامی مانند مردی از خاندان فرعون (مؤمن/28) یا زن لوط و زن نوح (تحریم/10) استفاده می‏کند .


8نکته تربیتی در قرآن

1 . اگر قصد راهنمایی و تربیت کسی را دارید، در قدم اول از گفتار نرم و با محبت‏بهره گیرید; حتی اگر مخاطب شما فرعون سرکش یا سران لجوج کفار جاهلی باشند; (طه/44 و شعرا/215) .

2 . الف) گفتار رفتار آدمی در هر زمان و مکان، در حافظه الهی محفوظ است ; مراقب باشید; (لقمان/16 و کهف/30) .

ب) نسبت‏به انسان‏های اطرافت، احساس مسئولیت کن و آنها را از کارهای بد بازدار و به کارهای خوب تشویق کن . این لازمه استحکام یک پیکر است و بنی آدم اعضای یکدیگرند; (لقمان/17) .

ج) در رفتارهای اجتماعی دقت کن! مبادا با غرور رویت را از دیگران برگردانی یا مثل متبکران راه بروی ; مبادا تندرو و کندرو شوی ; میانه روی، بهترین روش است ; مراقب باش صدایت را بر سر کسی بلند نکنی و خلاصه در یک کلام، آدم باش ; (لقمان/18و19) .

3 . قرآن کریم به شدت با پیروی از جمع (خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت‏شو) و حرکت‏به دنبال اکثریت، مخالف است . قرآن می‏گوید: اگر بخواهی از اکثریت مردم فقط به این خاطر که اکثریت هستند، پیروی کنی، بدون شک از راه خدا دور می‏شوی ; همیشه با چشمان باز تصمیم بگیر; (انعام/116 و اسراء/36) .

4 . همیشه بزرگ ترها، بهترین حرف را نمی‏زنند و همیشه حرف گوش کنی و اطاعت از بزرگان، انسان را به سعادت نمی‏رساند . این پیام تربیتی قرآن است که حتی در اطاعت از بزرگان هم گوش و چشمت را باز کن که فردا فقط و فقط خودت پاسخ گوی اعمالت‏خواهی بود; نه بزرگ‏ترهایت; (احزاب/67) .

5 . علم بهتر است‏یا ثروت؟ جواب آن را در آیه 247 بقره پیدا خواهید کرد .

6 . امانت داری یکی از ارزشمندترین ارزش‏های قرآنی است . حضرت موسی (ع) را به خاطر امانتداری و قدرتش، در خانه حضرت شعیب پناه دادند; (قصص/26) و حضرت یوسف را به خاطر امانتداری وعلمش، بر خزانه مصر نشاندند; (یوسف/55) و حتی رسول خدا (ص) که از سوی خداوند برگزیده شد، مشهور به امانتداری و به محمد امین معروف بود .

7 . اگر می‏خواهید مخاطبان به سوی شما جذب شوند، ابتدا به خودتان بپردازید! روح خشک و سنگین و بی لطافت، هیچ گاه در امر تربیت موفق نمی‏شود . مهربانی، دلسوزی و رقت قلب را در خود بپرورید تا مردم بی آن که شما متوجه شوید، در اطراف شما جمع گردند; (آل عمران/159) .

8 . آیا دوست دارید که دشمن خود را به یک دوست تبدیل کنید؟ به هر بدی که در حق شما کرد، با خوبی پاسخ گویید . این را قرآن تجویز می‏کند; آیه 34 سوره فصلت را بخوانید!

11نکته روانشناسی در قرآن

1 . از دیدگاه قرآن، سه نوع شخصیت اساسی وجود دارد; مؤمن، کافر و منافق ;
(آیات 2 تا 20 سوره بقره) .

2 . شخصیت‏های مؤمن، خود دارای سه درجه شخصیتی می‏باشند ; آنان که به خود ظلم می‏کنند، آنان که میانه رو هستند و آنان که پیشتازانند;
(فاطر/32) .

3 . مشخصه بارز شخصیت کافر آن است که دل و اندیشه‏اش را قفل کرده است و راهی برای نفوذ هیچ حرف تازه و اندیشه متفاوتی نگذاشته است و به همین دلیل، از درک حقایق عاجز است .

4 . خصوصیت‏بارز شخصیت منافق از دیدگاه قرآن، دوگانگی ریشه‏ای در ظاهر و باطن است; به همین دلیل، مبتلا به شک و تردید و عدم قدرت تصمیم‏گیری و ناتوانی در قضاوت می‏شود; (بقره/8 تا 20 و منافقون) .

5 . در قرآن کریم، در آیات فراوانی از اندوه، علل ایجاد کننده آن و راه‏های برطرف ساختن آن سخن رفته است . گاهی اندوه فراق را با دیدار و گاهی اندوه فقر را با بشارت و گاهی اندوه رسول خدا (ص) را به دلداری حضرت حق، درمان نموده است .

6 . در دیدگاه قرآن، ترس دو نوع است ; ترس پسندیده و ترس ناپسند ; ترس پسندیده، همان ترس از خداوند و عدالت اوست که منجر به اصلاح رفتار می‏شود; و ترس ناپسند، اضطرابی شدید با علت مشخصی است که تسلط بر نفس را از بین می‏برد و باید با آن مبارزه شود;
(انفال/2)(احزاب/10 و 11) .

7 . از نظر قرآن دو نوع خشم وجود دارد; خشم مفید و متعادل و خشم مخرب و نابهنجار ; خشم متعادل، راهی برای رسیدن به هدف در مواقع لزوم است و خشم مخرب را باید درمان کرد . قرآن کریم با توصیه به صبر و پاسخ گویی با عمل نیک و با وعده بهشت و پاداش اخروی، به وسیله سفارش به بخشش و عفو، یادآوری قدرت و خشم خداوند و ... به درمان بیماری سلامتی سوز خشم و عصبانیت پرداخته است .
آیه 43، فصلت، آیه‏34، آل عمران ، آیات 133 و 143، شوری، آیات 36 و 37 و نور، آیه 22 .

8 . در قرآن به سه نوع از مکانیسم‏های دفاعی - روانی اشاره شده است که عبارتند از: فرافکنی ، دلیل تراشی و واکنش سازی
(بقره/11 و 12) (منافقون/4) (بقره/204 و 205 و منافقون/4) .

9 . در فرهنگ قرآن یکی از راه‏های مؤثر و اساسی روان درمانی، استفاده از مواعظ و اندرزهای قرآنی است;
(یونس/57) .

10 . در روش روان درمانی قرآنی، ایمان، تولید امنیت درونی و آرامش می‏نماید;
(انعام/82 و رعد/28) .

11 . یاد خدا، آرام بخش دلهاست ;
(رعد/28) .

یه نکته بسیار جالب:

دو آیه در قرآن كریم هست كه صنعت قلب مستوی یا عكس كامل دارد ، یعنی از هر دو سو یكسان خوانده میشود:
1- " كل فی فلك " یس ، 40
2 - ربك فكبر " مدثر ، 3دو آیه در قرآن هست كه تمامی حروف الفبا در آنها به كار رفته است ،
الف: آیه 154 سوره آل عمران ( ثم انزل علیكم من بعد الغم امنه و نعاسا یغشی طا ئفه منكم ... تا آخر آیه (
ب: آیه 29 ( آیه آخر ) سوره فتح كه آغاز آن چنین است : " محمد رسول الله و... تا آخر آیه " .


 با تشکر از سایت بزرگ گفتمان دینی

نوع مطلب : آموزشی، مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دارالمجانین بروزترین پایگاه دانلود مداحی
یکشنبه 2 تیر 1398 11:14 ق.ظ

You said it nicely..
cialis wir preise cialis free trial canada discount drugs cialis generic cialis 20mg tablets acheter du cialis a geneve link for you cialis price cialis 5mg prix cialis for bph cialis from canada only now cialis for sale in us
شنبه 1 تیر 1398 08:35 ب.ظ

Great posts, With thanks!
cialis generic availability tarif cialis france cialis 10 doctissimo cialis pills boards precios de cialis generico weblink price cialis fast cialis online we recommend cialis best buy buy cialis cheap 10 mg cialis canada on line
شنبه 1 تیر 1398 03:39 ق.ظ

Thanks a lot. I appreciate this!
cialis online napol cialis generico cialis daily reviews buy cialis online legal generico cialis mexico cialis 05 cialis pas cher paris cialis online buy cialis uk no prescription purchasing cialis on the internet
جمعه 31 خرداد 1398 11:38 ق.ظ

You actually reported that very well!
brand cialis nl cilas bulk cialis recommended site cialis kanada cialis uk next day only best offers 100mg cialis canadian cialis cialis bula only best offers cialis use cialis price in bangalore
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:03 ب.ظ

Helpful tips. Thanks a lot!
cialis cuantos mg hay prices for cialis 50mg buy online cialis 5mg enter site 20 mg cialis cost comprar cialis navarr cialis online nederland acheter cialis meilleur pri generic cialis in vietnam cialis online nederland cialis 20mg preis cf
پنجشنبه 30 خرداد 1398 12:42 ق.ظ

Nicely put. With thanks.
cialis y deporte how does cialis work cialis rckenschmerzen what is cialis cialis prices in england cialis free trial generic for cialis cialis tadalafil usa cialis online cialis para que sirve
چهارشنبه 29 خرداد 1398 07:59 ق.ظ

You said that fantastically.
venta de cialis canada acquisto online cialis cialis tadalafil tadalafil 20 mg cialis free trial we use it cialis online store cialis coupons printable cialis online napol cialis qualitat 5 mg cialis pharmacie en ligne
شنبه 25 خرداد 1398 11:42 ب.ظ

Thanks a lot! I value this.
chinese cialis 50 mg we like it cialis price online prescriptions cialis cialis for bph cialis coupons printable when will generic cialis be available india cialis 100mg cost viagra vs cialis online prescriptions cialis generic cialis with dapoxetine
شنبه 18 خرداد 1398 06:29 ب.ظ

With thanks! Plenty of forum posts!

fast cialis online cialis coupon canada discount drugs cialis i recommend cialis generico deutschland cialis online generic cialis pill online cilas cialis for daily use prezzo di cialis in bulgaria walgreens price for cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 09:13 ب.ظ

You actually suggested it very well.
low dose cialis blood pressure cialis tadalafil buy brand cialis cheap 5 mg cialis coupon printable cialis venta a domicilio cialis generisches kanada cialis pills boards we use it cialis online store cialis name brand cheap buy cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 10:23 ق.ظ

Helpful information. Appreciate it!
cialis manufacturer coupon cialis generique price cialis per pill generic cialis tadalafil cialis lilly tadalafi cialis side effects cialis 30 day trial coupon cialis in sconto cialis rckenschmerzen cialis preise schweiz
دوشنبه 12 آذر 1397 09:52 ق.ظ

Kudos, Quite a lot of advice.

tadalafil 10 mg cialis 20mg cialis taglich cialis bula enter site 20 mg cialis cost cost of cialis per pill we choice cialis uk viagra cialis levitra the best choice cialis woman the best site cialis tablets
شنبه 10 آذر 1397 10:16 ب.ظ

Thank you, I enjoy this!
low cost cialis 20mg cialis 100mg suppliers generic cialis review uk cialis cipla best buy tadalafil 10 mg cialis tadalafil where cheapest cialis effetti del cialis buy cialis online cheapest online prescriptions cialis
شنبه 10 آذر 1397 08:59 ق.ظ

Excellent material. Cheers!
walgreens price for cialis how to purchase cialis on line look here cialis cheap canada cialis online nederland cialis arginine interactio precios de cialis generico cialis 20mg cialis 20mg preis cf buy brand cialis cheap cialis taglich
جمعه 9 آذر 1397 09:45 ب.ظ

Good write ups. Regards.
interactions for cialis discount cialis cialis coupon compare prices cialis uk preis cialis 20mg schweiz how to buy cialis online usa cialis soft tabs for sale how to purchase cialis on line cialis prezzo in linea basso canadian discount cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 10:47 ب.ظ

Superb write ups. With thanks.
buy cialis cialis alternative dosagem ideal cialis cialis daily how much does a cialis cost cialis 5 mg effetti collateral cialis pills price each acheter cialis kamagra cialis diario compra safe site to buy cialis online
پنجشنبه 8 آذر 1397 11:22 ق.ظ

Nicely put, Thanks a lot.
cialis cost prices on cialis 10 mg click here take cialis cialis generico en mexico preis cialis 20mg schweiz buy online cialis 5mg enter site 20 mg cialis cost generic low dose cialis cialis reviews cialis dose 30mg
چهارشنبه 7 آذر 1397 10:41 ب.ظ

Regards! Numerous forum posts.

look here cialis cheap canada cialis generic tadalafil buy cialis cuantos mg hay cialis farmacias guadalajara i recommend cialis generico precios cialis peru generic cialis tadalafil cialis for daily use price cialis wal mart pharmacy cheap cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 10:44 ق.ظ

Thank you. I enjoy this.
link for you cialis price cialis 20mg wow cialis 20 if a woman takes a mans cialis cialis coupon canada discount drugs cialis buy cheap cialis in uk cialis generic availability walgreens price for cialis cialis dose 30mg
دوشنبه 9 مهر 1397 04:39 ب.ظ

Seriously loads of terrific tips.
venta cialis en espaa generic cialis cialis rckenschmerzen click here cialis daily uk only now cialis for sale in us cialis tablets australia cialis lowest price click now cialis from canada cialis 10mg prix pharmaci prix cialis once a da
یکشنبه 1 مهر 1397 02:50 ب.ظ

You actually suggested it superbly!
pharmacy canadian prescriptions online canadian pharmacy king canadian prescriptions online serc 24 mg buy viagrow pro online pharmacies india canadian pharcharmy online24 trusted pharmacy canada canadian pharmacies that ship to us drugstore online shopping
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:20 ب.ظ

Incredible a good deal of wonderful material!
when can i take another cialis cialis uk online cialis buy cialis online cialis generic tadalafil buy acquistare cialis internet cialis herbs trusted tabled cialis softabs cialis professional from usa cialis daily
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:10 ق.ظ

You actually explained this well.
buy cialis cialis tablets for sale cialis for daily use cialis para que sirve price cialis best we recommend cialis info prix cialis once a da cialis from canada cialis 5 mg para diabeticos only best offers 100mg cialis
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:03 ق.ظ

Thank you. A lot of tips!

can i buy viagra sildenafil tablets online how to buy viagra safely online how can i get viagra online where do you buy viagra buying viagra ireland online pharmacy usa viagra order viagra online without a prescription buy generic sildenafil where can i get viagra online
یکشنبه 19 فروردین 1397 03:22 ق.ظ

With thanks. Good stuff!
prix cialis once a da we like it cialis soft gel we recommend cialis info cialis et insomni american pharmacy cialis how does cialis work cialis usa cost the best choice cialis woman canadian discount cialis generic cialis 20mg uk
جمعه 3 فروردین 1397 06:37 ق.ظ

With thanks, Very good stuff!
cialis wir preise cialis online deutschland canadian drugs generic cialis prix de cialis generic cialis levitra dose size of cialis cialis super acti cialis online cialis et insomni enter site very cheap cialis
شنبه 18 شهریور 1396 07:33 ب.ظ
Hi to every body, it's my first go to see of this web site; this website consists of remarkable and in fact good data in support of
visitors.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 09:02 ب.ظ
Keep this going please, great job!
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 01:55 ق.ظ
I'm no longer certain the place you're getting your information, however great topic.
I needs to spend some time learning more or working out more.
Thank you for great information I was searching for this information for my mission.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 10:44 ق.ظ
Hi friends, pleasant paragraph and pleasant arguments
commented here, I am actually enjoying by these.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

عبادت بی ولایت حقه بازیست
اساس مسجدش بتخانه سازیست
چرا سنی نمیخواهد بداند
وضوی بی ولایت آب بازیست
یا علی
مدیر وبلاگ : مجنون علی
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
کدام مذهب ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Google PageRank Checker
فال حافظ
یا حیدر


http://zibasazweb.persiangig.com/9.9.JPG
ابزاروبلاگ

                    
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic